Derimod'dan Sevgililer Günü'ne Özel Ayakkabı ve Çantalarda Büyük İndirim 2017

  • 2017-02-09 00:35:37 günü eklendi
  • 795 defa incelendi
  • google ara
Derimod Deri Ceketlerde Sevgililer Günü'ne özel indirim fırsatı... Derimod, Sevgililer Günü'nü özel tüm deri ceketlerde etiketin yarısı ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim fırsatı sunuyor. Deri sektöründe yarattığı geniş renk skalası ile dikkat çeken Derimod, iddialı tasarımları ile 14 Şubat için sevgililere farklı hediye alternatifleri sunuyor. Derimod'un yeni kampanyasında 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel % 70 ve ikinci ürüne sepette % 30 ekstra indirim fırsatı siz değerli müşterilerimizi bekliyor.

 

Detay

Ayakkabılar, erkek kombinlerinin tamamlayıcıları günümüz erkekleri kadınlar kadar olmasa da ayakkabılara günden güne daha da düşkün olmaya başladı. Eskiden bir erkeğin dolabında toplasan belki beş çift ayakkabı varken markaların ürün çeşitliliğini arttırması, erkeklerin de daha bakımlı hale gelerek tarzlarıyla da konuşulmak istemeleri sebebiyle dolaptaki ayakkabı çiftelerinin sayıları giderek artmaya devam etmektedir. Erkek modasında ayakkabılar evet çok çeşitlendi, belli başlı modellere ekleyip çıkarmalar yapılarak, aksesuar, renk değişiklikleri yapılarak bu değişim sağlandı. Bağcıklı, bağcıksız, nubuk, süet, kalın altlı, tokalı diye ayırmak yerine çok kullanılmayan, pek aşina olmadığımız isimlerini bilerek kullanmakta fayda var. O sebepten yazının ilerleyen kısımlarında isimler ile birlikte model özelliklerinden de bahsedeceğiz.

Erkek ayakkabı modellerinin isimleri ve özellikleri nelerdir?

Ülkemizde her ne kadar erkek ayakkabıları isimleri ile birlikte değil de, spor ve klasik olarak iki ana kategori altında adlandırılıyor olsa da dünyada durum bundan biraz daha farklıdır. Her ayakkabının aynı kadın ayakkabılarında olduğu gibi ayırt edici özellikleri farklıdır.

Bunların belli başlıları; Spor Ayakkabı, Boat, Loafer, Mokasen, Klasik, Tokalı (Monk Strap), Derby, Oxford, Wing Tip, Brogue, Chelsea, DesertÖzellikleri ve ne tip kombinlere yakıştıkları hakkında fikir sahibi olabilmek için bu modellere bir göz atalım.
Spor Ayakkabı(Sneakers) , Boat Altı lastik, üzeri deri ya da farklı tekstil materyalleri kullanılarak üretilen; spor yaparken ya da günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilen hafif ayakkabılardır. Bağcıklı, bağcıksız, cırtcırtlı, lastikli pek çok farklı modeli vardır.

Doğru kombinlendiği takdirde zamansız, mekansız çeşitlerden sayılabilinecek spor ayakkabıyı (sneakers) giyerken doğru kombinleyebilmek için özellikle dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Casual kombinler ile sneakers giyildiğinde düz kravatlar takmak yerine ince, konseptlerini destlekler renkte ya da desende kravatlar takılabilir. Ahşap papyonlar ya da pop art desenli papyonlar yine stil için çok uygundur ve dikkat çekici ve cool olabilir. Ancak eklemek gerekir ki böyle bir kombine en çok yakışacak ve en uyumlu olan aksesuar kesinlikle istenilen renk veya desende dokuma kaliteli mendillerdir.  

Günlük hayatta kullanımlarında jeanlerle kusursuz uyum sağlayacaklardır.
Paçası, boyu, rengi ne olursa olsun uygun fiyatları olan her tarza uygun sneakers modeline ulaşıp ve almak olaydır.

Her sporun özelliğine uygun üretilen spor ayakkabılarını ise ilgili sporları yaparken kullanmak en en doğrusu olacaktır. Gündelik hayatta evet kullanılır ancak kombinlerin altına genelde çok da uygun değillerdir.

Loafer, Mokasen

Çoğu erkek bu iki ayakkabının aynı anlama geldiğini düşünür ancak aslında farklılıkları vardır. Ancak zaman içinde tasarımcılar sayesinde iç içe geçtikleri söylenebilir, bu sebeptendir ki anlam karmaşası yaratır.

Bu iki ayakkabının farkı;

Loafer, bağcıksız, çoğuklukla deri, altı yumuşak, topuğu olan ayakkabılardır. Mokasen de topuk yoktur, bağcıklı olabilirler ve süet, nubuk vb. materyallerden yapılırlar. Deri olmazlar ve tabanları kalındır, topukları da yoktur, taban düzdür.
Klasik kombinlerle özellikle hakiki deri olan modelleri erkekler tarafından çoğunlukla tercih edilir. Casual ve spor kıyafetlerde de erkeklerin rahat, hafif ve havalı görüntü vermesi için ideallerdir. Bu tip kombinlerde özellikle süet, nubuk olanlar daha hoş duracaktır.

Tokalı (Monk Strap)

Bu ayakkabılarda bağcık yoktur, toka vardır. Klasik elbiseler ve smart casual kıyafetler ile uygun olabilecek ayakkabılar oldukları söylenebilir. Tabii ki moda zevki yüksek erkekler birbirinden farklı dizaynlara sahip, bu tokalı modelleri çok farklı kombinlerle de bütünleyebilirler.

Oxford

En basit tanımı ile bağcıklı erkek ayakkabısıdır. Oxford ayakkabıları diğer klasik  bağcıklı ayakkabılardan ayıran özelliği bağcıklarının birbirine bitişik olmasıdır.
Oxford’lar erkek takım elbiselerin tamamlayıcı ayakkabılarının arasında sayılabilirler. Stil sahibi erkeklerin blazer ceketler, renkli takımlar, jean pantolonlar altına da giyebildiği oxford ayakkabıların süet ve altı lastik olan modellerini de çok tarz kombinlerle bütünlemek ve tüm dikkatleri üzerine toplamak mümkündür.

Derby

Yine herkesin bildiği en basit tanım ile bağcıklı erkek ayakkbısıdır.Diğer erkek bağcıklı ayakkabı diye tanımlanan Oxford model ile Derby model arasındaki fark bağcıklarının duruş özelliği.Derby ayakkabılarda bağcıklar birbirine bitişik değil, ayrıktır.
Kullanım alanları Oxford’un kullanım yerleri ile çok benzerdir. Casual ve klasik kombinlerin tamamlayıcılarıdır. Derby ve Oxford birbirlerinin kardeşi gibilerdir, tarzları aynıdır ancak kullanan kişinin zevkine göre minik farklılıkları vardır.

Wing Tip

Bu ayakkabılar Türkçe’de zımbalı ayakkabılar olarak geçerler. Bağcıklı ve klasik sayılabilecek ayakkabılardır.

Önlerindeki zımbalı işleme kuşun kanadına benzediğinden “wing tip” ismi ile anılırlar. Biraz daha spora kaçan klasik elbiselerin altına, tek ceket kombinlerle casual ve smart casual giyim için idellerdir. 

Brogue

Win Tip(zımbalı) ayakkabıların sporlaştırılmış hali oldukları söylenebilir. Tabanları çoğunlukla  lastik ve çeşitli renklerden tasarlanmış olanları vardır ki adeta erkeklerin kişisel zevklerini ortaya koyabilmeleri için tasarlanmışlardır.

Özellikle casual  kombinler için yaratılmışlardır, işini bilen erkekler çok havalı kombinleri bu ayakkabılar ile birlikte rahatlıkla oluşturabilirler.

Chelsea

Bileğe kadar uzanan, iki yanında lastiğe benzeyen esnek parçalar olan botlardır. Fermuarı olmamasına rağmen esnemesi sebebi ile rahatça giyilebilmektedirler.
Chelsea botlar kökeninde ata binmek için tasarlanmış İngiliz tarzı botlardır. 60’lı 70’li yıllarda popüler olmuşlar. John Lenon, Mick Jagger gibi ünlü müzik ikonlarının da tercihleri olmaları popülerliklerine popülerlik katmıştır. Nubuk ya da süet olanları günlük hayatta rahatlıkla giyilebileceği gibi hakiki deri modelleri klasik elbiselerin altına da gayet uyumludur. Ayrıca süet ve deri olanları kısa, dar paçalı jeanlerle erkeksi ve cool tavrı destekler kombinler çıkmasına sebep olur.

DesertBağcıklı, hafif ve rahat botlardır; genelde süet ve deri materyaller kullanılarak üretilirler. Türkçe’ye çevrildiklerinde karşımıza çöl botları gibi bir anlam çıkmaktadır. Tabii ki bu ismin de yine bir sebebi var. 2. Dünya Savaşı sırasında İngilizlerin kuzey Afrika çöllerinde bu botları giymişlerdir ve bu da Desert boot adını almalarının nedenidir. Çölde giyilen bu botlar sonrasında erkek moda dünyasına adım atmış ve sokakları cool tavrıyla arşınlamaya başlamıştır.

Deri olan modelleri şık ve gündelik arasında kalan kombinler için idealdir. Süet modeller yaz ve bahar aylarında da giyilebildiği gibi jean ile yapılan spor kombinlere daha çok yakışacaktır.

Derimod'dan Sevgililer Günü'ne Özel Ayakkabı ve Çantalarda Büyük İndirim 2017

Yeni Yorum Yap

Derimod'dan Sevgililer Günü'ne Özel Ayakkabı ve Çantalarda Büyük İndirim 2017 Hakkındaki Görüşler

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Diğer haberler: derimod, derimod kampanyaları, derimod 14 şubat sevgililer günü kampanyaları 2017, sevgililer günü kampanyaları 2017, 14 şubat, giyim kampanyaları 2017, deri ceket kampanyaları 2017, deri ceket,

© Copyright 2019